Bugünkü
Takvim

Yargıda son turlar

Yargıtay ve Danıştay başkanları, yüksek yargı düzenlemesinin 'iadesi' talebiyle Köşk'e çıktı. Gül, dinledi ancak yorum yapmadı

ABONE OL
Yargıda son turlar
Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker ve Danıştay Başkanı Mustafa Birden, Köşk'e çıkarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e, her iki kurumun da yapısını değiştiren yasayı "veto etme" çağrısında bulundu. Gül'le ayrı ayrı görüşen başkanlar, yasanın "yargı birliğine aykırı olduğu" ve "işleyişi daha hantallaştıracağı" görüşlerini iletti.

'DOSYALARI ERİTİRİZ'
Yargıtay Başkanı Gerçeker, "İstinaf mahkemeleri kurulacak olursa biz elimizdeki dosyaları kısa süre içinde eritiriz" bilgisini de verdi. Cumhurbaşkanı Gül'ün ise her iki yüksek yargı kurumu başkanını da dinlediği ancak yorum yapmaktan kaçındığı öğrenildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.