Bugünkü
Takvim

MiT'ten 'Mete' yanıtı

ABONE OL
MiT'ten 'Mete' yanıtı
Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, sanık Mehmet Zekeriya Öztürk'ün talebi doğrultusunda MİT Müsteşarlığı'ndan Danıştay saldırısıyla ilgili bilgi talep etti. Söz konusu talebi değerlendiren MİT, Alparslan Arslan'ın, Danıştay saldırısını Bulgaristan'da emekli bir albayı ziyaretinin ardından gerçekleştirdiği yönünde duyum aldığını bildirdi. Yazıda, "MİT Mete" lakaplı bu kişinin Türkiye ile Bulgaristan arasındaki bağlantıyı sağladığı kaydedildi.

Ergenekon sanıkları yüzbaşı Muzaffer Tekin ile Semih Tufan Gülaltay'ı da "MİT Mete"nin tanıştırdığı kaydedildi. Bu arada Danıştay Başkanı Mustafa Birden'in tanık olarak dinlenmesine karar verildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.