Bugünkü
Takvim

'Parlamenter' destek

ABONE OL
'Parlamenter' destek
Cumhurbaşkanı 'ün "Başkanlık sistemine ilişkin çekincelerim var" sözleri iktidar ve muhalefetten destek gördü. İlk destek açıklaması, TBMM Başkanı 'den geldi. Şahin, "Cumhurbaşkanımız gibi düşünüyorum. Ben de bu sismetin avantaj ve dezavantajlar içerdiğini dile getirmiştim" dedi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da "Ben parlamenter demokratik sistemi savunuyorum" sözleriyle desteğini açıklarken, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yorumu ise şöyle oldu: "Başkanlık sistemiyle ilgili çekincelerini dile getirmesi, mutlu etti."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.