Bugünkü
Takvim

Kardeşlik istiyoruz

Batman'a giden Başbakan 'Yeter artık kardeşlik istiyoruz' dedi ve BDP'ye yüklendi: Bunlar aydınlıktan korkuyor

Teröre isyan
Başbakan , bakanlarla birlikte dün Batman'daki toplu açılış törenine katıldı. Cumhuriyet Meydanı'nı dolduran çok sayıda vatandaş, Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu. Konuşmasında BDP'ye yüklenen Başbakan, "Tıpkı 12 Eylül halk oylamasında olduğu gibi bu tören öncesinde de Batmanlılar'ı sindirmek için o malum odaklar yine harekete geçti. Bunlar, aydınlıktan, demokrasiden, özgürlükten korkuyor" dedi. Yaptıkları yatırımları anlatan Erdoğan, "Birileri fıkra anlatır biz ise yaptıklarımızı... Farkımız bu" diye konuştu. CHP'li milletvekilinin "PKK da güvenlik güçleri de silah bıraksın" sözlerine sert tepki gösteren Erdoğan, şöyle konuştu: "Bunu diyen bir milletvekili. Bunun hiç bir mantıki izahı olur mu? Terör örgütü tabii ki silah bırakacak ama güvenlik gücünün silah bırakması olur mu? Bir enstrümanıdır onun tamamlayıcı bir unsurudur."

'TÜM ADIMLARI ATACAĞIZ'
Başbakan Erdoğan, birlik ve beraberlik mesajları da verdi. Kardeşlik, için hangi adım atılması gerekiyorsa onları attıklarını ve atmaya devam edeceklerini kaydeden Erdoğan, şöyle devam etti: "Buralarda birileri yoksulluk sona ermesin istiyor. Demokrasi kazansın diyoruz, yeter artık insanlık kazansın diyoruz. Yeter artık kardeşlik diyoruz. Biz diyoruz ki, artık silah tüccarları kazanmasın, artık gençler kazansın diyoruz"

Hüseyin KAÇAR

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.