Bugünkü
Takvim

'da Erdoğan coşkusu

Toplu açılış töreni için 'da bulunan Başbakan vatandaşlara hitap etti.

  • Siyaset
  • 22.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 26.01.2011 13:55
ABONE OL
Batman'da Erdoğan coşkusu
Açılış töreni için 'a gelen Başbakan Erdoğan'ı Batmanlılar, bağrına bastı. Başbakan Erdoğan'ı dinlemeye gelen vatandaşlar alana sığmadı.

Erdoğan, 12 Eylül'de yapılan halk oylamasında, bütün tehditlere, halkın özgür iradesine yönelik baskılara rağmen Batmanlıların sandığa giderek özgürlükler ve ileri demokrasiye ''evet'' dediğini söylerken şöyle konuştu:

Bu açılış coşkusundan Batman'ı mahrum etmek için o malum odaklar harekete geçti. Batman bu açılış coşkusunu yaşamasın, Başbakan'ı karşılamasın diye her türlü anti-demokratik yönteme başvurdular

Bunlar aslında ışıktan ve aydınlıktan, demokrasiden, özgürlükten korkuyorlar. Yıllarca yoksulluğu sömürdüler.

Batman'a hizmet gelememesini eleştirdiler, şimdi de çıkıyorlar Batman'a yapılan yatırımları istismar ediyorlar.

BATI'DA NE VARSA DOĞU'DA O OLACAK


Bataklık kurumasın ki bataklıktan rant elde edelim derdindeler. 8 yıldır bu tahriklere boyun eğmedik. Bundan sonra da eğmeyeceğiz. Biz hizmet ürettik, aynı şekilde devam edeceğiz. Birileri size fıkra anlatır, biz yaptıklarımızı anlatıyoruz. Necip Fazıl Kısakürek'in dediği gibi; ''Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak lazım.''

8 yıldır gönül diliyle, kardeşlik diliyle konuşuyoruz. Amacımız kutuplara bölmek değil birleştirmek. Yusuf Has Hacip'in güzel bir sözü var: Ok düz olmasaydı doğru gitmezdi.

Her şehrimizden umut fışkırıyor. Bu bir başlangıç. Arkasından dev kamu yatırımları gelecek...

Batı'da ne varsa Doğu'da da o olacak dedik. İşte ispatı. Yeni havaalanı...

"MİLLİ İRADE ASLA YARGILANAMAZ"


Gelirken bir pankart gördüm, Türkçe: Milli irade asla yargılanamaz... Milli irade ile gelenler, ancak milli irade ile gelen anayasa ters hareket ediyorsa yargılanır. Milli irade ile geldin diye istediğin gibi asıp kesemessin.

12 EYLÜL HATIRLATMASI


Geçen bir milletvekili, "PKK ile güvenlik güçleri silah bıraksın" dedi. PKK tabi silah bırakacak. Güvenlik gücü neden silah bıraksın. Silah güvenlik güçlerinin yan unsurudur... Maalesef bunu söyleyen de anamuhalefet partisi milletvekili...

12 Eylül'de kimin samimi, kimin istirmacı olduğu ortaya çıktı. 12 Eylül'de 'Hayır' cephesinin değirmenine su taşıdırılar. Çetelerle, Ergenekon'la iş tuttular.


kalan karakter 1000

hasan gurbetci hasan gurbetci

adam gibi adam basbakan stad olayinda da diyorlar ya devletin parasiyla yapti evet haklilar ama bundan onceki yonetimler neden yapmadi devletin parasi simdimi oldu onceden yokmuydu akilli dusunellim

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.01.2011 02:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.