Bugünkü
Takvim

Yaşam tarzlarına müdahele etmeyiz

Erdoğan 'da toplumun tüm kesimlerine mesaj verdi: Kıyafetimize karışıldı, fikirlerimiz aşağılandı. Damdan düşmenin ne olduğunu biliriz. İşte onun için, hiç kimsenin yaşam tarzına müdahale etmeyiz.

ABONE OL
Yaşam tarzlarına müdahele etmeyiz
Başbakan Tayyip Erdoğan, "yaşam tarzı" tartışmalarını Genel Kurulu'nda yanıtladı ve "Endişeler yersiz" dedi:

TÜZÜKLERLE ÇARPIŞTIK
Biz tüzüklerle çarpışarak büyüdük, yaşam tarzımıza, kılık kıyafetimize müdahale edildi. Fikirlerimiz aşağılandı. Biz, damdan düşmenin ne olduğunu biliriz. İşte onun için, hiç kimsenin yaşam tarzına müdahale etmeyiz. Bu noktadaki endişeler tamamen yersizdir.

DEMOKRAT KİMLİK
Ben, kendi iç dünyamda, kendi ailem içinde, alkole karşı bir tavır belirlemiş olabilirim.
Ama, bu muhafazakar kimliğimizin yanında, biz demokratız ve kişisel yargılarımızı topluma empoze etmemek noktasında hassasız.

YÜKSEK YARGI ADIMI
KASIT VAR
Eğer yaşam tarzlarına müdahale edersek, kendimizi, kendi kimliğimizi, muhafazakar demokrat ilkelerimizi inkar etmiş oluruz. Şahsi yaklaşımları toplumun tümüne empoze etmek, baskıdır, zulümdür, haksızlıktır. Bu iddialar kasıtlı propaganda, bayat tezgah.

VEBAL ALTINDA
Son tahliyeler yüksek yargının bir kez daha sorgulanmasını gündeme getirdi. 'Zaman aşımı' diyerek kendini kurtaramazsın. Yargı tarihi bir vebalin altındadır. Yargıtay ve Danıştay'da bazı adımları atmakta kararlıyız.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.