Bugünkü
Takvim

Türk atasözüyle geldi

'nin yeni Büyükelçisi, 'ya adım atar atmaz 32 yıl önce kariyerine Türkiye'de başladığını. hatırlattı ve ekledi: Dağ dağa kavuşmaz insan insana kavuşur

ABONE OL
Türk atasözüyle geldi
'nin yeni atanan Büyükelçisi Francis Joseph Ricciardone, dün Ankara'ya geldi ve ilk açıklamalarını akıcı Türkçesi'yle yaptı. Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerle kısa bir sohbet gerçekleştiren Büyükelçi, kariyerine 32 yıl önce Türkiye'de başladığını söyledi ve "Dağ dağa kavuşmaz, insan insana kavuşur" Türk atasözünü hatırlattı. Ricciardone, "Eski dostları yeniden görecek olmanın mutluluğunu yaşıyorum" dedi.

KÖŞK'TEN YILDIRIM DAVET
ABD Başkanı 'nın Senatoyu by-pass ederek atadığı Ricciardone'ye, Çankaya Köşkü'nden 24 Ocak için randevu verildi. Ricciardone, Pazartesi günü saat 14.00'te Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e "güven mektubu" sunacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.