Bugünkü
Takvim

gören sevgiliye koruma

Şiddet gören sevgiliye koruma
in sembolü olan Ayşe Paşalı'nın, "koruma verilmediği için" kocası tarafından öldürülmesi, Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı'nı harekete geçirdi. Bakanlık, başka Ayşeler'in ölmemesi için 4 maddelik bir düzenlemeyi 'e sunmak amacıyla kolları sıvadı. Yasal düzenleme şunları içeriyor: "Şiddete uğrama ihtimali", yani tehdidin varlığı, koruma kararı alınmasına zemin oluşturacak. Duruşma yapılmaksızın tedbir kararı verilebilecek. Koruma kararı, sadece evli kadınlar için değil, boşanmış veya resmi nikahı olmayan eşler ile sevgililer için de verilecek. Koruma süresi 6 ayı geçmeyecek. Şiddet uygulama ihtimali bulunanlar hakkında 1 yıla kadar hapis cezası uygulanacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.