Bugünkü
Takvim

'le yeni dönem

ABONE OL
Arjantin'le yeni dönem
Ermeni soykırımı iddiaları nedeniyle Türkiye'nin uzun süredir gerginlik yaşadığı 'le ilişkiler yumuşuyor. 19 yıl aradan sonra Arjantinli Devlet Başkanı Ankara'ya geldi. Kirchner ile Cumhurbaşkanı arasında 3 anlaşma imzalandı. Bu kapsamda Türkiye'den Arjantin'e doğrudan uçuşların yapılması da planlanıyor. Onur kıtasını Türkçe "Merhaba asker" diye selamlayan konuk lider, Osmanlı'dan kopup Arjantin'e yerleşen Arap asıllı vatandaşların "Los Turcos" diye adlandırıldığını belirtti ve "Bu sıfat dostane bir sıfat. Bizde etnik dini ayrımcılık yok" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.