Bugünkü
Takvim

Öğrenci-polis çatışması

Öğrenci-polis çatışması
Başkanı Prof. Dr. 'ın 110 Öğrenci Konseyi Başkanı ile YÖK'te bir araya geldiği toplantıyı, "protesto gösterileri" gölgeledi. Kendilerine, "Öğrenci Kolektifi" adını veren bir grup, görüşmeyi protesto etti. Gruptakiler, "ucubeye benzetilen" YÖK'ün kaldırılmasını istedi. Polis, kaldırım taşlarını fırlatan gruba, su ve biber gazıyla karşılık verdi. 2 kişi gözaltına alınırken, polis müdahalesinde yaralanan bir öğrenci hastaneye kaldırıldı. Prof. Dr. Özcan, "Hareketlerinde şiddet olan hiçbir grupla konuşmamayı, başkasının özgürlüğünü engelleyeni muhatap almamayı ve akademik faaliyetleri zorlaştıran hiçbir grupla konuşmamayı prensip olarak kabul ettik" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.