Bugünkü
Takvim

Tekin: Herkesle koalisyon oluruz!

Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Ankara Şoförler Odasını ziyaret ederek, Oda Başkanı Mehmet Yiğiner ve esnafla görüştü.

  • Siyaset
  • 18.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 18.01.2011 17:36
ABONE OL
Tekin: Herkesle koalisyon oluruz!
Tekin daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"MHP ile bir koalisyondan söz ettiniz, bu sanıyorum seçim sonrasına yönelik ama öncesinde bir iş birliği olabilir mi?" yönündeki soru üzerine Tekin, "Daha önceki açıklamalarım netti. Biz tek başımıza iktidar olmak istiyoruz, ama seçim sonrası Türkiye'nin koşulları, eğer bir koalisyonu gerektiriyorsa, herkesle koalisyon oluruz. Seçim öncesi bir ittifak söz konusu değil, tek başına iktidara kilitlenmiş durumdayız" dedi.

AK PARTİ İLE KOALİSYON

Tekin 'Türkiye'nin koşulları, eğer bir koalisyonu gerektiriyorsa, herkesle koalisyon oluruz' dedi. Tekin ''AK Parti de buna dahil mi?'' yönündeki soru üzerine ise, ''Net söylüyorum, tek başına iktidarı hedeflemiş bir siyasi partidir. Ama yarın siyasetin bir realitesi de var. Geçmiş dönemlere bakın, olmadı mı bu ülkede? Ne yapacağız şimdi, koşullar, vatandaş böyle bir noktaya getirdiği zaman biz ülkeyi sahipsiz mi bırakacağız?' dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.