Bugünkü
Takvim

Şam'da sürpriz zirve

Erdoğan, Lübnan'daki krizin çözümü için sürpriz bir programla Şam'a gidiyor Davutoğlu: Türkiye çözümün kavşak noktası. Beyrut'ta parçalanma istemiyoruz

ABONE OL
Şam'da sürpriz zirve
Ankara, Lübnan'daki kriz için tam saha devrede. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Irak gezisini kısa keserek, bugün çözüm görüşmeleri için Şam'a geçecek. Başbakan Tayyip Erdoğan da barış temasları için Şam'a gidecek. Gelinen noktaya ilişkin bilgi veren Davutoğlu, Erdoğan ile eş zamanlı olarak Katar Emiri Khani'nin de Şam'a gideceğini, liderlerin Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile Lübnan için uluslararası bir konferans toplanmasını mayasa yatıracaklarını anlattı.

'HER DENKLEMDE BİZ VARIZ'
Türkiye'nin Lübnan'da iki kutuplu bir yapı, parçalanma istemediğini ifade eden Davutoğlu, ülkede herhangi bir grubun da itham altında tutulmaması gerektiğini söyledi. Bölgedeki tüm denklemlerde Türkiye'nin var olduğunu ve olacağını belirten Davutoğlu, "Türkiye, bölgesinin kavşak noktası" değerlendirmesinde bulundu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.