Bugünkü
Takvim

CHP'den Başbakan'a destek!

  • Siyaset
  • 17.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 17.01.2011 13:20
ABONE OL
CHP'den Başbakan'a destek!
CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yapımına emek ve destek verdiği Türk Telekom Arena'nın açılışında "Teşekkür beklerken protesto ile karşılaşmasının hoş olmadığını" belirterek, "Ancak sonuçta protestoyu yapan seyircidir, seyirciye kızmak doğru değil" dedi.

Hamzaçebi, yaptığı açıklamada, Erdoğan'ın stadın açılışında karşılaştığı "tribün protestosu" ile ilgili psikolojisini anladığını ifade etti. Hamzaçebi, "Kendisinin ve TOKİ'nin yapımına emek ve destek verdiği bir stadın açılışında teşekkür beklerken protesto ile karşılaşması şüphesiz hoş olmadı. Ancak sonuçta protestoyu yapan seyircidir. Seyirciye kızmak doğru değil. Veya seyirciye kızıp kulübe kızmak doğru değil" diye konuştu.

Erdoğan'ın "O statta Galatasaray'ın bir Allah kuruşu yoktur" dediğini anımsatan Hamzaçebi, şu görüşleri dile getirdi: "Cümle, doğruyu yansıtmıyor. Galatasaray yaklaşık 30 yıl süreyle kullanım hakkına sahip olduğu Ali Sami Yen Stadını yeni stadın yapımı karşılığında TOKİ'ye devretmiştir. TOKİ, Ali Sami Yen'in arazisini 475 milyon TL'ye satmıştır. Yani, Türk Telekom Arena'nın yapımı nedeniyle Galatasaray'ın TOKİ'ye, dolaylı olarak da Hazine'ye yapmış olduğu 475 milyon TL'lik bir katkı vardır. Bu, görmezlikten gelinemez. Eğer 'yeni statta Galatarasay'ın hiç parası yoktur, tamamı devletin olanakları ile yapılmıştır' denilirse o zaman bu olanağı bütün spor kulüplerine tanımak gerekir."

Stadın yapımına verdiği destek nedeniyle Başbakan Erdoğan ve TOKİ'ye teşekkür eden Hamzaçebi, "Bu desteğin diğer spor kulüplerine yaygınlaşmasını diliyorum" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.