Bugünkü
Takvim

"Türkiye'de muhalefet boşluğu var"

Başbakan Erdoğan Sinan Erdem Spor Salonu'nun açılışında muhalefete yüklendi.

  • Siyaset
  • 16.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 16.01.2011 17:09
ABONE OL
Türkiye'de muhalefet boşluğu var
"Bizi manşetler getirmedi. Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geliyoruz dedik. Şimdi ufaktan ufağa o bedel ödeniyor. Biliyorsunuz, ana muhalefet paritisinin kurultayında, bazı gazeteciler ayakkabılarını çıkartıp masalara çıkıp gözyaşı döktü.


Bu gazeteciler alkışla kalmadılar. Sonra da genel başkanları gibi iftirayla, hakaretle, küfürlerle, partizanlıklarını gösterdiler. İşte geçen hafta da ödüllerini aldılar. Başbakan'a, bakanlara hakaret eden, bunu da köşesinde yazacak kadar ileri giden, aynı zamanda Basın Konseyi'nin de başında olan şahıs ana muhalefet partisinden rozetini aldı.

Kimmiş Candaş medya, kimmiş yandaş medya dökülmeye başladılar. Lime lime dökülüyorlar. Hayırlı olsun. Bunların hepsi bizim için çok güzel şeyler. İstanbul İl Başkanlığı'na da bir atama yaptılar. O şahıs, 2001-2004 yılları arasında TMSF'de görev almış. TBMM yolsuzlukları araştırma komisyonu bu şahısla ilgili yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle yargılanması için rapor hazırlamış. Raporun altında kimin imzası var biliyor musunuz? O dönem CHP Milletvekili olan Kemal Kılıçdaroğlu. Dün yolsuzluk yaptı yargılansın diyorsun, bugün partisinin en önemli ili olan İstanbul'un il başkanlığına getiriyorsun.

Başörtüsü dedi akşam çark etti, genel af dedi 'u' dönüşü yaptı. Mersin'de 'analar ağlasın diyen arkadaşı için gereğini yapsın' dedi. Havuzlu villa deyip bize saldırdı. Bir de baktık ki beyefendinin havuzlu villası ortaya çıktı. Çarşaf liste dedi, blok liste uyguladı. Suçludur yargılansın dedi, getirdi il başkanı yaptı. Halk oylamasında herkesi hayır demeye çağırdı, kendisi bile oy kullanamadı.

En son yaptığını gördünüz değil mi? RTÜK kanunun 25. maddesinden dolayı hızını alamıyor bize hakaret edemiyor. 25. maddenin CHP'nin koalisyonu zamanında yasaya konduğunu bilmiyor. CHP'nin genel başkanı tüm o üfürmelere rağmen tutarlılık görüntüsü vermiyor. Biz her zaman söylüyoruz, Türkiye'de muhalefet boşluğu var. Onun için yalan üretiyor, iftira üretiyor. Biz her zamanki gibi takdiri yüce milletimize bırakıyoruz.

Benim milletim Haziran geldiğinde sandık kurulduğunda kendisine hizmet edenle iftira üreteni en iyi şekilde ayırt edecektir. İstanbul bizim göz bebeğimiz. İstanbul bizim aşkımız, sevdamız. İstanbul Türkiye'nin özeti. Biz İstanbul'da edindiğimiz tecrübeyle 81 vilayetin hizmetkarı olduk.

Kars'ta o heykelle ilgili sözleri bir toplu açılış töreninde ifade ettim. Kars'ta 43 eserin açılışını yaptık. O eserleri içinde, Tigran Honest Ermeni Kilisesi vardı ve yine aynı yerde 8 cami, 8 kilise bulunuyor. Biz bu hükümet onların tamamını restore ediyoruz. bunları biz zenginliğimiz olarak görüyoruz. Bize bu eleştirileri gönderenler, hatta daha ileri gidip hakaret edenler, bir kere gidip bu Kars'taki ucube diye nitelendirdiğim o eseri görmüş değiller ve görmeden konuşuyorlar.

Duyduklarıyla konuşuyorlar. Şu andaki belediye başkanından önceki belediye başkanını, partimden biz belediye başkanı yapmadık. Çünkü orada öyle bir eserin yapılmasını istemedik. 1.2 trilyon. Arkadaş öncelikler denilen bir şey vardır yatırımda. Kars'ın bunlardan önce alt yapıya üst yapıya ihtiyacı var. Kaldı ki özellikle Hasan El Harekani hazretlerinin meftun olduğu yerdeki cami türbesi, etraftaki tüm camiler, kütüphaneler, orası savaş görmüş bir yer. Bunların hepsini yok farz ediyorsun. En tepe noktaya bu eserin yapımına müsaade ediyorsun."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.