Bugünkü
Takvim

' alternatif değil'

ile , ortak askeri tatbikatın ardından şimdi de kuracak. Davutoğlu ise 'Çin ABD'ye alternatif değil' mesajı verdi

ABONE OL
'Çin alternatif değil'
, gezisine Pekin yerine Sincan Özerk Bölgesi'nde yer alan Kaşgar ve Urumçi'den başladı. Kaşgarlı Mahmut'un Külliyesi'ni ziyaret eden ilk Bakan olan Davutoğlu, Çin'le ilişkiler nedeniyle ABD'den gelen tepkiye ilişkin çarpıcı mesajlar verdi. Ortak tatbikatın ardından şimdi de için düğmeye basılırken, Davutoğlu, ABD'nin "kaygılarını" şöyle yanıtladı: "Çin ABD'ye alternatif değildir. ile Çin arasındaki ilişkilerin normalleşmesi tarihin normalleşmesidir." Bu sözlerinin medyaya "eksen kayması" olarak yansıtılabileceğini söyleyen Bakan, bu tür haberler nedeniyle basına sitem etti.

KAŞGAR'DA İLK TÜRK BAKAN
Çin gezisine Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nden başlayan ve bölgeye giden ilk Türk Bakan olan Davutoğlu, "Çin'le iyi ilişkilerimiz Özerk Bölge'yi de rahatlatır" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.