Bugünkü
Takvim

Hakem millettir

Başbakan Erdoğan, başörtüsü tartışmalarına son noktayı koydu: Bu işi 2011 yılından sonra Anayasa ile çözeriz. Cumhur, cumhuriyetine sahip çıkıyor...

ABONE OL
Hakem millettir
Başbakan , dün 'nin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. 'nin de güven vermediğini söyleyen Erdoğan, başörtüsü tartışmalarına son noktayı koydu. İşte Başbakan'ın açıklamaları:

MİLLET ÇÖZECEK

AK Parti yasaklarla mücadelede bir kez daha yalnız kalmıştır. 2011 seçimleri ve ardından başlatacağımız yeni Anayasa çalışmaları işte bu özgürlüklerin temel alınacağı bir süreç olacaktır.

BAŞSAVCI YALÇINKAYA'YA
Cumhur, Cumhuriyetine sahip çıkıyor. Statükocu zihniyet artık kabul edilemez. Milletin iradesinin üzerinde bir muhafızlık görevinde kendisini görenler, Allah aşkına bu yetkiyi siz kimden alıyorsunuz?

ÇIT KIRILDIM DEĞİL
Korkuların ne kadar yetersiz olduğu ortada. Bu Cumhuriyet çıt kırıldım bir Cumhuriyet değildir. Bu Cumhuriyet kökü derinlerde, büyük bir milletin kurup yaşattığı Cumhuriyettir.

ULUS SEMTİ
1940'lı yıllarda Ankara'nın Ulus semtine "kılık kıyafeti uygun değil' diye kasketli yayvan köylülere, Ulus'u görmesi yasaklandı, sakal yasaklandı bıyık yasaklandı, aynen şimdi olduğu gibi. Üniversite kapılarında kızların başörtüsü yasaklandı.

TRAFİK YOĞUN
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısına giden partililerle birlikte Meclis Ana Kapısı'ndan ayrıldı. Bu sırada lideri da aynı anda grup toplantısı için Meclis'e giriş yaptı. Ancak iki lider birbirini görmedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.