Bugünkü
Takvim
  • Siyaset
  • 27.10.2010 00:00
  • Son Güncelleme: 27.10.2010 17:41

Başsavcı'dan 'ye son uyarı

, ’yi ‘tüzük’ konusunda 4’üncü kez uyardı ve Merkez Yürütme Kurulu’nun 15 gün içinde yenilenmesini istedi.

Başsavcı'dan CHP'ye son uyarı
Kılıçdaroğlu'nun genel başkan seçildiği kurultayda, Baykal döneminde hazırlanan 'tüzük' değişikliğinin ertelenmesi kararlaştırılmıştı. da böyle bir ertelemenin yapılamayacağını belirterek 3 uyarı yazısı göndermişti.

Başsavcılığın uyarısını değerlendiren yönetimi, yeni tüzük uyarınca parti meclisinin toplanarak 13 genel başkan yardımcısı ve 1 genel sekreter seçeceğini açıkladı. Yeni tüzüğe göre CHP'de 'güçlü genel sekreter'modeli sona erecek. Bunun yerine diğer partilerde olduğu gibi eşit güçte genel başkan yardımcılıkları oluşturulacak.

CHP yöneticilerinden biri, "Önder Sav'ın durumunun ne olacağına" ilişkin soruya şu yanıtı verdi: "Diğer partilerde örgütten sorumlu genel başkan yardımcısı en güçlü isimdir. Bizde ise Hakkı Suha Okay örgüt ve parlamentodan sorumludur. Ancak biz de yeni yapı ile örgüt yazışmalarını, tüm idari işleri genel sekretere bağlarız. Böylece yine güçlü olur. Veya Önder Bey aynı yetkilerle genel başkan yardımcısı olur."

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise, gazetecilerin tüzükle ilgili sorularını "Hukuk ne gerektiriyorsa yapacağız" şeklinde cevapladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.