Bugünkü
Takvim

'ın görüş mesafesi sıfır

Cumhurbaşkanlığı istedi, Adli Tıp olayı inceledi. Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin kanında yüksek oranda karbonmonoksit tespit edildi. Bu şok bulgu 'suikast' ihtimalini güçlendirdi. Ancak Gazetesi görüş mesafesinin çok net olduğu bu fotoğrafı kaza nedeni olarak gösterdi

Vatan'ın görüş mesafesi sıfır
Kahramanmaraş'ın etekleri 25 Mart 2009'da Türkiye'nin gündeminden düşmeyen o kazaya sahne oldu. BBP lideri ve beraberindeki 5 kişiyi taşıyan helikopter, Keş Dağı'nda düştü. Kazadan sonra suikast iddiaları güçlenirken, Yazıcıoğlu Ailesi de olayın aydınlatılması için yardım istedi. Bunun üzerine Cumhurbaşkanlığı'na bağlı (DDK) harekete geçti ve ilk olarak da Adli Tıp'tan rapor istedi. İşte o rapora geçtiğimiz gün TAKVİM ulaştı. 7 Temmuz 2010 tarihli raporda BBP liderinin kanında yüzde 13, pilot Kaya İstaktepe'de yüzde 26, gazeteci İsmail Güneş'te ise yüzde 27 oranında karbonmonoksit gazı tespit edildi. Uzmanlara göre, gazı soluyan pilot kendinden geçince helikopter dağa çakıldı. Ancak bu rapor Gazetesi'ni ikna edemedi. Dün bir fotoğrafa yer veren gazete "İşte Yazıcıoğlu'nun ölmeden önceki son kareleri" dedi. Haberde "İHA muhabiri Güneş'in helikopter düşmeden önce çektiği fotoğraflar, görüş mesafesinin neredeyse sıfır olduğunu gösteriyor" deniliyordu. Oysaki görüş mesafesinin 1 kilometreye kadar açık olduğu çok net "görülüyordu". Mevsim gereği o bölgedeki dağların Mart ayında karsız bir şekilde olması da haberdeki bir başka çelişkiydi...

KAN DEĞERLERİ YÜKSEKTİ
BBP Genel Başkanı da, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yazıcıoğlu, şunları söyledi: "11 sayfalık iddialar listesi hazırladık ve bunu devlet kurumlarına ilettik. Suikastten şüphelenip kan değerlerine bakılmasını talep ettik, kan değerleri yüksek çıktı. Ben bu işe siyasi bir kimlikle bakıp "Bu bir kazadır" demedim, demiyorum."

OKUR GÖRDÜ ONLAR GÖRMEDİ
VATAN'ın "görmemek" için ısrar ettiği fotoğrafa kendi internet sitesindeki okur yorumlarından da tepkiler geldi. İşte o yorumlardan bazıları:

Haki Er: Resimlere bakarak nasıl görüş sıfıra düşmüş deniliyor anlamadım. En az 1 kilometre görüş var.

Tamer Çapın: Bu görüşle helikopter uçar. Zaten pilot, uçamayacağı bir görüşte uçmak için ısrar etmez.

Alp Kartal: Habere bakın bir de resimlere. Görüş mesafesi sıfır değil. Dışarısı net görünüyor ve sis yok.

Mustafa Kemal Gürçay: Fotoğraflar gayet açık ve net.

Erdoğan Altaş: "Hayata son bakış" diye gösterilen fotoğraflarda o hava şartlarında helikopterin içinde sırtında sadece gömlek var. Pencereden görünen görüntülerde hiç kar yok. Ne zaman, kimin, nerede çektiği belli olmayan manzara fotoğrafı.

Aziz Gülener: Fotoğraflar görüş mesafesinin neredeyse sıfır olduğunu mu gösteriyor!

Halil Çelik: Bu fotoğraflardan görüş mesafesinin sıfır olduğunu kim uyduruyor. Bu mesafeden ben 500 metreden kargayı gözünden vururum. Bunda kesin bir iş var.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.