Bugünkü
Takvim

Kılıçlar çekildi haddini bil

ABONE OL
Kılıçlar çekildi haddini bil
Başkanı 'ın yemin töreninde yaptığı konuşma ve CHP lideri 'nun buna verdiği yanıtla başlayan gergin süreç, polemiğe dönüştü. Kılıç, kendisine "Hukuk fakültesinde bile okumadın. Ahlak olmayan yerde hukuk olmaz" karşılığını veren Kılıçdaroğlu'nu sert yanıtladı. Kılıç, "Anayasa Mahkemesi Başkanı" sıfatını kullanmadan sadece "Haşim Kılıç" imzasıyla yaptığı açıklamada şu vurguları yaptı: "Çağdışı kalmış statüko mensuplarına karşı çıkmak için başkan, hakim, hukukçu olmak değil, söylediklerinden çark etmeyen onurlu ve yürekli insan olmaya ihtiyaç vardır. Vicdanımı ve ahlak anlayışımı sorgulama pervasızlığını göstermek hiç kimsenin haddine değildir. Ahlak sadece hukukçulara değil, siyasetçi de dahil herkes için gereklidir."


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.