Bugünkü
Takvim

Liste iddiası saygısızlık

Ergin, 'Bakanlığın listesi seçildi' iddiasına sert çıktı: Hakim-savcılar marjinal görüşlere itibar etmemiş

Liste iddiası saygısızlık
seçimleri yapıldı ancak tartışmalar bitmiyor. , "Bakanlık listesi kazandı" iddialarına sert bir dille karşı çıktı. Herkesin sonuçlara saygılı olmak zorunda olduğunu belirten Ergin, "Bu, 11 bin hakim - savcının özgür iradesidir. İddialar seçimde gösterilen iradeye saygısızlıktır. 16 kişiden sadece 2'si Bakanlık bürokratı. YARSAV ve Demokrat Yargı'nın adaylarının seçilmemesi marjinal söylemlere rağbet edilmediğini gösteriyor" diye konuştu. Muhalefet ise itirazlarını dün de sürdürdü. 'li , "Adım adım otoriter rejime gidiliyor. Şimdi 'Dokunulmazlık kalksın' derlerse şaşırmam. Çünkü istedikleri hakimleri atarlar" iddiasında bulundu. 'li ise seçimi "Yüzkarası" diye niteledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.