Bugünkü
Takvim

'da kaybetti

Hakimler ve savcılar, 201 aday arasından yapısı değişen 'nun 16 üyesini belirledi.

HSYK'da YARSAV kaybetti
Anayasa değişikliğiyle yeniden şekillenen 'nun () hakim-savcılar arasından seçilecek 10 asıl 6 yedek üyeliği için yapılan seçimler, Adalet Bakanlığı'nın desteklediği iddia edilen grubun başarısıyla sonuçlandı. Aralarında bakanlık bürokratlarının da bulunduğu grup "tulum çıkararak" üyeliklerin tamamını aldı. Seçimin en somut sonucu, 'ın 16 kişi içine hiçbir adayını sokamaması oldu. Adli yargıdan seçilen asıl üyeler şunlardan oluştu: Adalet Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Okur, Yargıtay 10'uncu Ceza Dairesi Tetkik Hakimi Teoman Gökçe, Adalet Akademisi Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Kaya, Rize Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ömer Köroğlu, Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nesibe Özer, Edirne Hakimi İsmail Aydın ve Adana Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hüseyin Serter.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.