Bugünkü
Takvim

'den adımı!

, başörtüsü sorununa anayasal çözüm için muhalefete gidiyor.

  • Siyaset
  • 18.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 18.10.2010 16:39
ABONE OL
Ak Parti'den türban adımı!
AK Parti Grup Başkanvekili, Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, 'Erkan Tan İle Başkentten' programının bu sabahki konuğuydu... Bu hafta içinde, başörtü sorununu görüşmek üzere, CHP'den randevu talep edeceklerini açıkladı…

KILIÇDAROĞLU YANILTIYOR!
"Muharrem İnce tesadüfen değil, basını davet ederek, planlı konuştu" diyen Kayseri Milletvekili , "Perşembe günü saat 13:20'de Meclis Başkanı'nın çağrısı üzerine toplandık. Dışarıda 15-20 tane kamera vardı. Sordum. Muharrem İnce basın toplantısı yapacak dendi. Meclis Başkanı'nın odasının önünde kameralar olmaz. Bahçede veya Meclis Basın Bürosunda olur. 3 yılı aşkın süredir Grup Başkan Vekiliyim, ilk defa Meclis Başkanı'nın odasının önünde, kapıya davet edilen basın gördüm. Sayın Kılıçdaroğlu'na öyle anlatılmış ki; Muharrem Bey'in şahsi fikri gibi söylenmiş. Grup Başkan Vekili, kendisi adına eylem yapan kişi, onun adına yaptığı açıklamayı Genel Başkanı reddederse; Grup Başkan Vekili 'ben sözümün arkasındayım' der, sonradan da 'şahsi fikrimi ifade ettim' derse inandırıcılık ortadan kalkmış olur" şeklinde konuştu.

BAŞÖRTÜSÜ KONUSUNU GÖRÜŞMEK İÇİN CHP'DEN BU HAFTA RANDEVU İSTEYECEĞİZ!
Başbakan Erdoğan'ın Kızılcahamam'daki toplantıda Grup Başkan Vekillerine başörtü sorununun çözümü için talimat verdiğini belirten Elitaş, "Biz talimatı aldık. Sen de samimiysen talimat ver çözelim. Genel Başkanı referandum süresince 'biz çözeriz' demişti. Çözüm yollarını dinleyip, katkı sağlamak adına bu hafta için randevu talep edeceğiz" açıklamasında bulundu.

ERBAKAN İNCİTSE DE, BİZ İNCİTMEYECEĞİZ!
Elitaş, SP Genel Başkan'ı Necmettin Erbakan'ın 'yi 'İçi saman dolu kuş' olarak nitelendirmesine yorum yapmak istemediğini belirtti. Genel Başkan seçilmesi konusunda "Hayırlı, uğurlu olsun, tecrübelerinden siyaset yararlanacaktır" şeklinde konuştu.

"Eleştirilerine eleştiri ile cevap vermeyi hoş bulmuyorum. Dün Sayın Genel Başkanımız, Kızılcahamam kapanış konuşmasında; 'Siyasi partiler dozu kaçırabilirler. Ama biz, milletimizin tarif ettiği, gelenek göreneklere yakışan üslupla cevap vereceğiz' dedi. Biz de incinsek de incitmeden cevap vereceğiz" diye konuştu.

CHP İKTİDARA GELİNCE BAŞÖRTÜSÜ SORUNUNU ÇÖZECEKSE, BU İŞ AHRETE KALDI
Başörtü Sorununu TBMM'nin Çözmesi gerektiğinin altını çizen Elitaş şöyle konuştu, "CHP başörtü sorununu biz çözeriz diye ortaya çıktıysa bugün farklı konuşmamalı. İktidara gelince çözeceğiz demesi bu işin ahrete kaldığını gösterir. Bu davranışlarıyla birlikte, kararsız ve etkisiz bir Genel Başkan olduğu sürece ahrette bile çözülmez. Ana Muhalefet Partisinin çözüm konusundaki yaklaşımında samimi olduğuna ihtimal veriyorum, inanmak istiyorum."

REFERANDUM SÜRESİ DAHA UZUN OLSAYDI, OYLAR DAHA DA ARTARDI "Türkiye'nin en büyük sorunu Muhalefet Partilerinin yetersizliği" diyen Elitaş, Muhalefet partilerinin yaptığı eleştirilerin dikkate değer olması gerektiğini; görevinin ise, İktidarı hataları doğrultusunda uyarmak olduğunu ifade ederek, "Şu an yapıcı bir Muhalefet olmamasından dolayı büyük bir sıkıntı var. Bugüne kadarki seçim ve referandum sonuçlarını görüyoruz. Muhalefetin yaptığı söylemler yalan ve iftira üzerine kurulu. Süre, biraz daha uzun olup da Sayın Bahçeli ve Kılıçdaroğlu il il gezip, TV programlarına devam etselermiş, yardımcıları televizyonlarda bize hakaretlerini sürdürselermiş, herhalde bunun sonuçları % 58'e % 42 değil; % 68'e % 32 olabilirdi. Çünkü Ana Muhalefet Partisi Başkanı Malatya'ya gitti, kayısının Anayasa Paketinde yeri var mı? Giresun'a gitti, fındığın yeri var mı? Sanki milletin aklıyla alay eder gibi" dedi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.