Bugünkü
Takvim

ve çocuklarımızı topluyor

Meclis Kayıp Çocuklar Komisyonu çalışmalarını tamamladı. Başkan , kaybolan üstün zekalı çocuklar için bu adresi gösterdi

İsrail ve Kanada çocuklarımızı topluyor
Kaybolan, istismar edilen, çalıştırılan, sokakta yaşayan çocukların sorunlarını araştırmak için kurulan , raporunu tamamladı. Komisyon Başkanı 'dan çarpıcı bir iddia geldi. İncekara, ve gibi ülkelerin Türkiye'deki üstün zekalı, yetenekli çocukları topladığını iddia ederek şunları söyledi: "Üstün zekalı çocuklarla dünya üzerinde en iyi İsrail ve Kanada ilgileniyor. İsrail, Türkiye sokaklarında dolaşarak üstün zekalı çocukları buldukları yerde ülkelerine götürmek için ellerinden geleni yapıyor. Bununla ilgili resmi rakamlarımız ne yazık ki yok. Ama 'evlat edinme, üniversite eğitimi' gibi bahanelerle götürülüyor. Ne yazık ki kimse farkında değil."

GECE SOKAK YASAĞI!
Komisyonun hazırladığı rapor ise şöyle:
* Kayıp olan 29 bin 223 çocuktan bin 810'u hala bulunamadı. Kayıplar ilkbaharda artıyor.
* Çocuk pornografisinin önlenmesine ilişkin yasa hala yok. Bir an önce yasa yapılmalı.
* Terör örgütleri, çocukları kullanamasın diye GAP bitirilmeli.
* 12 yaşın altındakilere, saat 22.00'den sonra sokakta yalnız gezmek yasaklanmalı.
* Çocuk yetiştirmekte yetersiz görülen ebeveynler, 'anne-baba okulu'na alınmalı.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.