Bugünkü
Takvim

lar sayılacak

2011'de yapılacak. Evler ve ler de sayılacak. Evlerdeki tuvaletler bile sayım konusu olacak

ABONE OL
Homelesslar sayılacak
, BM kararı doğrultusunda gelecek yıl ile birlikte 'nin de yapacağını söyledi. Sayım için insanların eve kapanmayacağını belirten Bakan Yılmaz'ın açıklamalarına göre, nüfus sayımında ilginç sorular yöneltilecek. Sayım sırasında sadece vatandaş bilgileri değil, evlerin oda sayısından tuvalet ve banyoların durumuna kadar bir dizi soru yöneltilecek. Sayımda ülkede kaç kişinin göç ettiğinin profili de çıkartılacak. "" olarak bilinen lerin de sayılması için ayrı bir organizasyon yapılacak.

YERLERİ BELİRLENECEK
Bu kapsamda, her ilde belediye ile irtibata geçilerek, "evsizlerin yoğunlukla bulundukları yerler" tespit edilecek. Nüfus sayımı sırasında bina ve kişisel bilgeler ile ilgili toplam 49 soru
yöneltilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.