Bugünkü
Takvim
  • Siyaset
  • 17.10.2010 Gazete
ABONE OL

Cumhura yasak olmaz

Başbakan, 'da tartışmasına tepki gösterdi. Muhalefete seslenen Erdoğan, 'Türban konusunda samimiyseniz bu işi hemen halledelim' dedi

Cumhura yasak olmaz
16. , Başbakan başkanlığında 'da dün başladı. Başbakan Erdoğan, 'ün, resepsiyonunu eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte verecek olmasından dolayı başlayan, "" tartışmasına sert tepki gösterdi. İşte Erdoğan'ın açıklamaları:

CUMHURA AİT OLAN YERLER:
Bu cumhuriyet herkesin cumhuriyetidir. Dolayısıyla cumhura ait olan hiçbir yer cumhura yasaklanamaz bunu böyle bilin.

KAMPTAN TALİMAT:
Ana muhalefet, eğer samimiyseniz, dürüstseniz hemen talimatınızı verin, ben de talimatımı vereyim. Hep beraber bu işi halledelim.

LAİKLİK AÇILIMI:
İbadet hürriyetinin olmadığı ortamda laiklik yaşayamaz. Laiklik başını örten için de bir güvencedir.

ÖZ YURDUNDA PARYA:
Başörtülü kızlarımız dünyanın değişik yerlerinde okuma imkanı bulacak, kendi ülkesinde okuyamayacak. "Öz yurdunda garipsin öz vatanında parya" olur mu.

ES KAZA:
CHP içinde zikzak çok. Verilen her röportajın, "Ben öyle demek istemedim" diye yalanlanması bu kadar çok görülmedi.

KIŞT DEMEDİK:
8 yıldır ülkeyi idare ediyoruz. Kimin tavuğuna kış dedik ya. Hangi yaşam koşulunu değiştirdik? Biz, tüzüklerle çarpışarak büyüdük. Başkaları tüzüklerle çarpışarak büyümesin. Biz yasakların gölgesinde büyüdük. Başkaları bu acıları yaşamasın.

BDP'YE: BARIŞ DİYE DERTLERİ YOK
Başbakan Erdoğan, konuşmasında BDP'yi de eleştirdi. Erdoğan, "Bu ülkede namazını kıldırmaya giden imamı öldüren bir terör örgütü var. O terör örgütünün desteğiyle siyaset yapanlar var. Bu ülkenin tek bayrağı vardır o da Ayyıldızlı bayrağıdır" dedi. İsrail'e de yüklenen Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti: "Yanı başımızda çocuklar öldürülürken, hiç kimse bizden susmamızı beklemesin. Gazze'nin çocukları için susmayacağız. Furkan Doğan için susmayacağız. Dünyanın hiçbir yerinde onaylamadığımız gibi Ortadoğu'da orantısız güç kullanmasını tasvip etmeyeceğiz. İsrail terör nedeniyle özür dileyip tazminat ödemeli."


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.