Bugünkü
Takvim

Köşk resepsiyonu ’yi böldü

Gül’ün bu yıl 29 Ekim’de tek resepsiyon vermesi ’de krize neden oldu...

  • Siyaset
  • 15.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 19.10.2010 15:28
ABONE OL
Köşk resepsiyonu CHP’yi böldü
Dün öğle saatlerinde Grup Başkanvekili , 'nin resepsiyona katılmayacağını açıkladı. Akşam saatlerinde ise Kılıçdaroğlu'nun "29 Ekim'e daha çok var" diyerek kapıyı açık bırakması kafaları karıştırdı

Gül'ün 29 Ekim resepsiyonu bu yıl eşli ve tek davet olarak düzenlemesi, CHP'deki "türban" çatlağını iyice ortaya çıkardı. CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, dün öğlen "CHP'-nin resepsiyona" katılmayacağını açıklarken, CHP lideri Kılıçdaroğlu akşam "29 Ekim'e daha çok var" demesi kafaları karıştırdı.

CHP MYK'nın önceki gün yapılan toplantısında, 29 Ekim resepsiyonu gündeme geldi. MYK'da üyelerin büyük bölümü eşli düzenlenen resepsiyona katılmama yönünde görüş beyan etti. 3.5 saat süren MYK sonrası geleneğin aksine Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay açıklama yapmadı, Basın Bürosu'ndan yazılı açıklama yapıldı.

İnce 'Katılmayacağız' dedi

MYK sonrası Kılıçdaroğlu'nun odasında Genel Sekreter Önder Sav, Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay, Grup Başkanvekilleri Kemal Anadol ve Muharrem İnce toplandı. Yaklaşık 40 dakika süren toplantıda, parti tabanının türban hassasiyeti de göz önünde bulundurularak resepsiyona katılmama kararı alındığı öğrenildi. Bu görüşün de Grup Başkanvekili İnce tarafından açıklanması kararı alındığı belirtildi. Bunun üzerine İnce dün öğle saatlerinde "CHP'nin resepsiyona katılmayacağını" açıkladı.
Akşam ise Kılıçdaroğlu'ndan farklı bir açıklama geldi. CHP lideri medya yöneticileriyle yaptığı toplantıda konuşyal ilgili sorular üzerine "29 Ekim'e çok var. Bu neden ulusal sorun haline geldi anlamıyorum. Daha vaktimiz var" dedi.

İnce, akşam CNN Türk'te de şu açıklamayı yaptı: "Eğer yanlış bir şey yaptıysam, genel başkan yarın istifamı istesin. Ben o resepsiyona gitmeyeceğim, birçok arkadaşımın da gitmeyeceğini düşünüyorum.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.