Bugünkü
Takvim

'i Bigalı kurdurdu

ABONE OL
JiTEM'i Bigalı kurdurdu
'un tutuksuz sanıklarından emekli Albay , hakkında ilginç ifadeler verdi. Diyarbakır'daki faili meçhul cinayetlerle ilgili ifadesi alınan Arif Doğan, "JİTEM (Jandarma İstihbarat Terörle Mücadele Grup Komutanlığı) Jandarma Genel Komutanlığı'nın emriyle oluşturuldu.
Kadrolu bir yapısı yoktu" diye konuştu. Doğan, JİTEM'in kurulması emrini veren kişinin ise 1988-90 yılları arasında Jandarma Genel Komutanlığı yapan Burhanettin Bigalı olduğunu kaydetti. Doğan, "Bende hafıza kaybı var. Bigalı'nın kaç yıl süreyle çalıştığını hatırlamıyorum" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.