Bugünkü
Takvim

2 yıl önce erken emekli olabilirsiniz! 31 lira borçlanma yaparak... İşte lılık süresine göre rehber

1993 tarihinden önce başlangıcı olan ve askere giden herkes 31 TL borçlanma ile 2 yıl erken emekli olabilmek mümkün. Haberin detayları sitemizdedir. için hem kadınların hem de erkeklerin yararlanabildiği farklı durumlar bulunmakta olup bunlardan ilki kadınlar için doğum ve çocuk, erkekler için ise askerlik olarak yer alıyor. Burada doğum için kadın çalışanlara 3 çocuğa kadar borçlanmayla 2160 gün yani 6 yıl kazandırmakta olup 3 çocuğu olan bir anne 6 yıl erken emekli olabiliyor.

  • SGK
  • 17.03.2020 10:06
  •  - 
  • Son Güncelleme: 17.03.2020 10:06
ABONE OL
31 TL borçlanma ile 2 yıl önce emekli olun!

31 lira borçlanma yaparak 2 yıl önce erken emekli olabilirsiniz başlığı altında aramalar internette sıklaştı. Erken emeklilik için hem kadınların hem de erkeklerin yararlanabildiği farklı durumlar bulunmakta olup bunlardan ilki kadınlar için doğum ve çocuk, erkekler için ise askerlik olarak yer alıyor. Bu doğrultuda vatandaşların en çok merak ettiği konulardan birini ele alan SGK rehberi, kadınlarda doğum ve erkeklerde ise askerlik borçlanması gibi prim gün sayısında önemli bir avantaj sağlayan borçlanmayı ele alıyor. Bazen bir gün borçlanma ile sigortalı kişiler iki yıl erken emekli olabiliyor.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.