;

ye ek gelir

, zam ve enflasyon farklarını bekleyen ler için, bir ek gelir imkanı daha doğdu. Maaşlarının yatırıldığı bankalar emeklilere ödeyecek

Emekliye ek gelir
Yaklaşık 9 milyon nin banka u hayali gerçek oluyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı 'in, "Bankalarla mücadelemiz devam ediyor. Sorunu çözme noktasındayız" şeklindeki açıklaması, promosyon bekleyen emeklilere umut oldu. Emekliler, maaşlarını aldıkları bankalardan promosyon almak için uzun süredir bekliyordu. Ancak bankalar buna yanaşmıyordu. Çelik'in açıklaması emeklileri sevindirdi.

'KURUŞ BİLE KALMAZ'
Türkiye Emekliler Derneği 20. Olağan Genel Kurulu'na katılan Çelik, emeklilerin maaşı üzerinden promosyon adı altında bakanlık olarak hiçbir şey almadıklarını belirterek, şunları kaydetti: "Bankalarla mücadelemiz devam ediyor. Alacağımız bir kuruş sizin hakkınızdır. Bankalardan bir kuruş alınca bu sizindir. Bu başka yere gitmeyecek. Ama bankalarla ilgili bu sorunu çözme noktasındayız. Toplantı yapacağız, tekrar görüşeceğiz. Promosyonla ilgili alacağımız tüm imkanın emeklilere döneceğini bilmenizi istiyorum. Alınmış bir şey de verilmiyor gibi bir algı olmasın. Alınacak olan bir şey size verilecek. Bu mücadeleyi maaş aldığınız bankalarla sürdürüyoruz." Bakanlığın çalışması tamamlandığında, emeklilerin maaşlarının yatırıldığı kamu ve özel bankalar, bu paralar karşılığında belli miktarlarda promosyon ödemesi yapacak. Bu paralar da emeklilere her ay maaşlarına yansıyacak şekilde belli oranda ödenecek. Böylece emekliler ek gelire kavuşacak.

PROMOSYON NEDiR?
Devlet memurlarına ödenen maaş pastasından pay kapmak isteyen bankalar, kamu kurumlarını ikna için, yüklü miktarlarda promosyon veriyor. Daha önce makam aracı veya tefrişata harcanan bu promosyonlar, 2007 yılından itibaren çalışanlara dağıtılıyor. Promosyonlar, memur maaşlarına ekleniyor.

KAÇ YILDIR ÖDENİYOR?
Başbakan , memurun promosyon şikayetini bitiren müjdeyi, 2007 yılı Temmuz'unda vermişti.


kalan karakter 1000

mete mete

emekli parsı kalksa hekes çalışır

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır4
cevapla 07.11.2012 21:38
isak isak

Herkese para var emekliye para yok memur emeklisiyim işçi emeklileri benden çok alıyor. Bu hükümet memur emeklilerini yakmıştır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır9
cevapla 02.11.2012 17:06
turabi turabi

Bu hükümetin şefaatından vaz geçtik, mezarımızdan taşımızı çalmasınlar yeter......emekliler bu hükümetin tüm vaatlerini inandırıcı bulmamaktalar....

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır3
cevapla 02.11.2012 16:41
md md

emeklileri insan yerine koysalar insanca yaşama imkanı sağlarlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet20
hayır3
cevapla 02.11.2012 16:27
ersan ersan

2007 de müjdeyi vermiş. Daha çok beklersiniz. Yargıtay onay vermemiş. Eski yargıtay kararı emekli lehineydi. Şimdiki aleyhine yani Yargı yapısı değiştirildikten sonra vatandaşın bütün hakları yok edildi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır3
cevapla 02.11.2012 14:58
zekai zekai

bu hükümete verdiği sözlerden dolayı güvenmek o kadar zor ki.gerçekleştirdiği net bir şeyin olmadığı şu durumda bu promosyon işine nasıl inanalım ki,geçin beyler geçin,sefalete devam,Allah yardımcımız olsun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 23.11.2012 10:43

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.