Bugünkü
Takvim

olmak isteyenlere müjde

Genel Müdürlüğünde, müfettiş yardımcılığına giriş yaşı 30'dan 35'e yükseltildi.

  • SGK
  • 22.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 22.05.2012 14:12
ABONE OL
Memur olmak isteyenlere müjde
Teftiş Kurulu Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

Buna göre, müfettiş yardımcılığı girişte, sınavın açıldığı yılın ocak ayı başında 30 yaşını doldurmamış bulunmak ifadesi, sınavın yapıldığı tarihte 35 yaşını doldurmamış olmak şeklinde değiştirildi.

Müfettiş yardımcılığı giriş sınavları ile müfettiş yardımcılarının 3 yıllık dönemde kazandıkları mesleki bilgi ve tecrübe derecesinin anlaşılması için yapılacak yeterlik sınavında konular değiştirildi.

Sınavların sevk ve idare sorumluluğu sınav kuruluna ait olacak. Müfettiş yardımcılığı dönemi ve yeterlik sınavında başarı gösterenlerin müfettişliğe atanmaları, sınavdaki derece sırasına göre yapılacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.