Bugünkü
Takvim

a büyük müjde!

Hükümet 140 lira yapacak..

  • SGK
  • 12.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 12.05.2012 10:23
ABONE OL
Memura büyük müjde!
lar, hükümetin zam teklifini sunacağı Pazartesi gününe kilitlenirken, sosyal haklarla ilgili gelişmeleri de yakından takip ediyor. Memur-Sen, özellikle çocuk sahibi olan memurları rahatlatacak bir teklifte bulundu. Buna göre; kamu kurum ve kuruluşlarına ait işyerlerinde görev yapan memurların 0-4 yaş arası çocuklarına yönelik kreş bulunmaması halinde, bu memurlara kreş parası ı yapılacak. Geçmişte 2 çocukla sınırlı olan kreş yardımı ödeneğinde bu sınır kaldırıldı. Her çocuk için yapılacak yardım miktarı da önemli. Kreş hizmetinden yararlanamayan memurların maaşlarına, her çocuk için ilaveten bu yıl 140 lira yatırılacak. Önümüzdeki yılbaşından geçerli olmak üzere kreş yardımı ödeneği 160 liraya yükseltilecek. Her ikisi de memur olan eşlerden erkek, kreş yardımından faydalanacak. Ayrıca kreş yardımı ödeneğinden Damga Vergisi dahil herhangi bir kesinti yapılmayacak. Yani kreş yardımı olarak net 140 lira ödenecek. Bu kreş yardımı tutarı memurun maaşından borç için haczedilemeyecek. Öte yandan sendikaların ulaşıma dair istediği taleplerden bazıları şöyle:

ULAŞIMA 4 TL YARDIM

Servis hizmeti sunulmayan kamu görevlilerine, (fazla çalışma kapsamında görev yapılan günler dahil) çalıştıkları her gün için 4 TL ulaşım yardımı ödensin.

Ulaşım yardımı, ödeme yapılması gereken gün sayısı üzerinden, takip eden ayda aylıkla birlikte verilsin.
Verilecek ulaşım parasından, hiçbir vergi kesintisi yapılmasın.

Ulaşım yardımı, günlük 4 TL'den düşük olmamak üzere her ay toplu taşıma kartı verilmesi şeklinde de olabilir.

Damga Vergisi kalkacak 4/C'linin maaşı artacak

TOPLU sözleşme görüşmelerinde Maliye Bakanlığı'ndan 4/C'lilere ve aile hekimlerine müjde geldi. Maliye Bakanlığı yetkilileri, 4/C'liler ile aile hekimlerinden alınan Damga Vergisi'nin kaldırılacağını, konuyla ilgili çalışmaların sürdüğünü açıkladı. Damga Vergisi'nin kaldırılması ile 4/C'li çalışan personelin maaşlarında 12 lira artış olacak. Ayrıca 4/C'li personel için ekstra 200 lira zam talep ediliyor. Yılın 11 ayı değil de, yılın 12 ayı çalışılması isteniyor.

kalan karakter 1000

karadeniz karadeniz

DURMAK YOK DEVAM SENDİKA BAŞKANLARI SEÇİMDE MİLLETVEKİLİ ADAYI OLACAK BOŞUNAMI UĞRAŞIYORLAR YALAKALAR

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 14.05.2012 17:44
vahhh vahhh

adamlar 3 3 bu yıl yeter seneyede zam yok hesabıyla gidiyor kendi maaşları 5 günde geçti

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 14.05.2012 17:28
Kadir KARS Kadir KARS

Üniversite mezunları lise mezunlarının masasını siliyor. Bu konu neden hiç gündeme gelmez? Sendikalar ne iş yapar? İstifa edeceğim

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 14.05.2012 11:58
kerem kerem

kardeşim yıllık verilen 140 -150 yi bırakın zam ne kadar zam enflasyon hiç çift hanenin altına düşmüyor ne vereceksiniz bakalım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 12.05.2012 16:34
karadeniz karadeniz

SENDİKA ÜYESİYİM AMA 21 MAYISTA İSTİFA EDECEM BİR İŞE YARAMIYORLAR

Aynı Görüşte misiniz?
evet25
hayır0
cevapla 12.05.2012 11:42

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.