24 HAZİRAN 2018 SEÇİM SONUÇLARI GEÇMİŞ SEÇİM SONUÇLARI www.takvim.com.tr

FİKRİ IŞIK

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
FİKRİ IŞIK
  • PARTİSİ : ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
  • BÖLGESİ : KOCAELİ
  • SIRA NO. : 1
  • MESLEĞİ : EĞİTİMCİ VE İŞ ADAMI
  • DOĞUM YILI : 1965
ÖZGEÇMİŞİ

1965 yılında Gümüşhane de doğdu. İlkokulu Hereke'de, ortaokul ve liseyi İzmit İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Fen Bilimleri Eğitimi Matematik Öğretmenliği Bölümünden 1989 yılında mezun oldu. Özel okullarda matematik öğretmenliği ve gıda sektöründe yöneticilik yaptı.

AK Parti Kocaeli Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Kocaeli İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2003 yılında AK Parti Kocaeli 1. Olağan Kongresinde İl Başkanlığı'na seçildi. Bu görevi dört yıl sürdürdü.

2007 genel seçimlerinde Kocaeli Milletvekili olarak seçildi. AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve 47 ilden Sorumlu Bölge Koordinatörlüğü görevini yürüttü. TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanlığı yaptı. 2013 yılından itibaren Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevini yürütmektedir.

ODTÜ Mezunlar Birliği Vakfı, Hereke Eğitim ve Kültür Yardımlaşma Derneği, Kızılay, Yeşilay, Ayışığı, Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfının üyesidir. İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli 4 çocuk babasıdır.