24 HAZİRAN 2018 SEÇİM SONUÇLARI GEÇMİŞ SEÇİM SONUÇLARI www.takvim.com.tr

HÜSEYİN BÜRGE

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
HÜSEYİN BÜRGE
  • PARTİSİ : ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
  • BÖLGESİ : İSTANBUL 2. BÖLGE
  • SIRA NO. : 9
  • MESLEĞİ : ÖĞRETMEN
  • DOĞUM YILI : 1955
ÖZGEÇMİŞİ

Hüseyin Bürge, 1955 'de doğdu.Yüksek öğrenimini ise İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nde tamamlayan Bürge, bu okuldan 1980 yılında mezun oldu.

1983 yılında Konya Ermenek Göktepe Lisesi'nde öğretmen olarak göreve başlayan Bürge, aynı lisede öğretmenlikle beraber idarecilik görevini 1987 yılına kadar devam ettirdi. Bürge, 1994 yılı Mart ayına kadar, Bayrampaşa Tuna Lisesi'nde öğretmenlik yaptı. Bürge, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, Arapça Dili Eğitim ve Öğretim Metot ve Teknikleri üzerineçalışmalar yapmak üzere, araştırma görevlisi olarak bir süreliğine Mısır'a görevli olarak gönderildi.

28 Mart 2004 Yerel Seçimlerinde yüzde 51.9 oy oranı ile AK Parti'den Bayrampaşa Belediye Başkanı seçildi, 12 Haziran 2011'de Genel Seçimleri için İstanbul 2. Bölgeden Milletvekili Adaylığı için Belediye Başkanlığı görevinden ayrılarak, AK Parti İstanbul Milletvekili olarak TBMM'yegirdi. Üç yıl AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı 1. Bölgeden ( İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, Edirne) Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.