24 HAZİRAN 2018 SEÇİM SONUÇLARI GEÇMİŞ SEÇİM SONUÇLARI www.takvim.com.tr

EMİNE YAVUZ GÖZGEÇ

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
EMİNE YAVUZ GÖZGEÇ
  • PARTİSİ : ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
  • BÖLGESİ : BURSA
  • SIRA NO. : 2
  • MESLEĞİ : AVUKAT
ÖZGEÇMİŞİ

1969 Bursa İsmetiye doğumlu. 93 Harbi muhaciri bir babanın ve Kosova Prizren doğumlu bir annenin 6 kız çocuğundan biri. İlk ve orta öğrenimini sırasıyla İsmetiye İlkokulu, Ali Osman Sönmez ve Süleyman Çelebi Lisesi'nde tamamladı. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1990 yılı mezunu. 20 yılı aşkındır Bursa'da serbest avukatlık yapıyor.
Siyasi hayatına 1998 yılında Fazilet Partisi'nde İl Kadın Kolları Başkanlığı görevi ile başladı. 2003 yılında AK Parti İl Yönetim Kurulu Siyasi ve Hukuki İşleri Birim Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. 2006'da AK Parti İl Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi. İl Seçim Koordinasyonunda İl Hukukçusu ve İl Eğitimcisi olarak görev yaptı. 2010-2014 döneminde İl yönetiminde Ar-Ge Birim Başkanı olarak Siyaset Akademisi Bursa İl Koordinatörlüğü , İl yönetimine bağlı olarak kurulan Anayasa Komisyonu üyeliği ve ardından Seçim İşleri Birim Başkanlığı yaptı. 2014 yılı Ocak ayında AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı görevine atandı. Milletvekili aday adaylığı sebebiyle İl Kadın Kolları Başkanlığı görevinden ayrıldı.
Hukuki Araştırmalar Derneği Bursa Şubesi ve Bursa Kitap Kulübü kurucu üyesi. Hanımlar Kültür ve Dayanışma Derneği ve Bursa Barosu Kadın Komisyonu üyesi.
Evli ve 1 çocuk annesidir.