24 HAZİRAN 2018 SEÇİM SONUÇLARI GEÇMİŞ SEÇİM SONUÇLARI www.takvim.com.tr

AYLİN NAZLIAKA

CUMHURİYET HALK PARTİSİ
AYLİN NAZLIAKA
  • PARTİSİ : CUMHURİYET HALK PARTİSİ
  • BÖLGESİ : ANKARA 1. BÖLGE
  • SIRA NO. : 4
  • MESLEĞİ : İŞ KADINI
ÖZGEÇMİŞİ

3 Aralık 1968 yılında Ankara'da doğdu. T.E.D. Ankara Koleji ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Nazlıaka; 2014 yılında Harvard Üniversitesi "Yükselen Liderler" programını başarıyla tamamlamıştır.

Çalışma hayatına Koç Holding'in yetenek havuzunda başlayan Nazlıaka; 24 yaşındayken Türkiye'nin insan kaynakları alanında faaliyet gösteren ilk şirketlerinden birini kurdu. Genç yaşında yönetim ve insan kaynakları alanında iş dünyasına yön veren kişilerden birisi haline geldi. Gerek Türkiye'de, gerekse yurt dışında birçok ulusal ve uluslararası kongre, seminer ve panele konuşmacı olarak katıldı.

Peryön (www.peryon.org.tr), Özel İstihdam Büroları Derneği (www.oibd.org.tr) ve Endeavor (www.endeavor.org.tr) gibi sivil toplum örgütlerinde kurucu üye, yönetim kurulu üyesi, danışma kurulu üyesi gibi etkin roller üstlendi. Canlı olarak yayınlanan "İş ve Kariyer Dünyası" adlı haftalık programı hazırlayıp sundu.

2001'de "Yılın İş Kadını", 2002'de "ODTÜ Takdir Ödülü", 2008'de "Yılın Genç İş Kadını", 2012'de "Yılın Milletvekili", "Yaşama Dokunan İnsan Ödülü" ve "Kadın Platformu Ödülü", 2013'de "Yılın Politikacısı" ve "Yılın Siyasetçisi" ve 2014'te bir kez daha "Yılın Siyasetçisi" ödüllerini almıştır.

Cumhuriyet Halk Partisinin gençlere hediyesi olan "GenceArtı İstihdamda Fırsat Eşitliği Yaratma Projesi"nin mimarıdır. 2010-2012 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi (www.chp.org.tr) Parti Meclisi Üyeliği yapmış, 12 Haziran 2011 Seçimleri'nde TBMM 24. dönem Ankara Milletvekili seçilmiştir. Avrupa Birliği Uyum Komisyonu ve Karma Parlamento Komisyonu üyesidir.

Çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Fransızca bilen Nazlıaka, evli ve 2 çocuk annesidir.