24 HAZİRAN 2018 SEÇİM SONUÇLARI GEÇMİŞ SEÇİM SONUÇLARI www.takvim.com.tr

HACI AHMET ÖZDEMİR

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
HACI AHMET ÖZDEMİR
  • PARTİSİ : ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
  • BÖLGESİ : KONYA
  • SIRA NO. : 11
  • MESLEĞİ : AKADEMİSYEN
ÖZGEÇMİŞİ

Özdemir, 1961 yılında Konya ili, Ilgın İlçesi, Çavuşçugöl Mahallesi'nde doğdu. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu (1984). Yetmişli yılların sonunda ve seksenli yılların başlangıcında siyasi partilerde çalıştı.
Lisans eğitimi esnasında ve sonrasında çeşitli vakıflarda ve sivil toplum kuruluşlarında bulundu, bir takım yayın kuruluşlarında Dergi Yazı İşleri Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.
Mezuniyetinin ardından MEB öğrencisi olarak Şam'da Arap Dili Enstitüsü'nü bitirdi (1985/86) ve pek çok ilim ve düşünce adamından yararlandı.
Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Haseki İhtisas Kursu'nu bitirdi (1992).
1997 yılında "Moğol İstilası ve Abbâsî Devleti'nin Yıkılışı-Cengiz ve Hülâgû Dönemleri (616-656/1219-1258)" adlı teziyle İslâm Tarihi Doktoru unvanını aldı. Özdemir bu teziyle, yayınlandığı yıl (2005) Türkiye Yazarlar Birliği'nce İnceleme dalında "Yılın Yazarı" ödülüne layık görülmüştür.
Diyanet İşleri Başkanlığı'nda üst düzey görevler ifa eden (1988-1998) Özdemir, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rize İlahiyat Fakültesi'ne öğretim üyesi olarak atandı (1998).
Selçuk Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi'ne Öğretim Üyesi olarak geçti (2009). Burada da yöneticilik görevlerine ek olarak Yaşlı ve Engelliler Rehabilitasyon Merkezi Müdür Yardımcılığı, Yönetim ve Yürütme Kurulu üyeliğinde bulundu.
Özdemir bir çok telif ve tercüme kitap, makale, bildiri yayınladı; seminer ve tez yönetti; sempozyum düzenledi, konferans verdi, ulusal ve yerel televizyon programı yaptı. Arapça, İngilizce, Farsça bilmektedir. Üç çocuk babasıdır.