24 HAZİRAN 2018 SEÇİM SONUÇLARI GEÇMİŞ SEÇİM SONUÇLARI www.takvim.com.tr

GÜLAY YEDEKCİ

CUMHURİYET HALK PARTİSİ
GÜLAY YEDEKCİ
  • PARTİSİ : CUMHURİYET HALK PARTİSİ
  • BÖLGESİ : İSTANBUL 2. BÖLGE
  • SIRA NO. : 6
  • MESLEĞİ : MİMAR
ÖZGEÇMİŞİ

1976'da İstanbul'da doğdu. Babasının adı Turgut, annesinin adı Hatice'dir. Trakya Üniversitesi Mühendislik - Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde yapı alanında yüksek lisansını, İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde yine yapı alanında doktorasını tamamladı. 1996 yılında Taksim'de kendi mimarlık ofisini kurdu. Üniversitede öğretim üyesi, bölüm başkan yardımcısı ve dekan yardımcısı olarak görev aldı. Çok sayıda makalesinin yanında yayınlanmış 4 kitabı vardır.
Kentsel Dönüşüm, Geleceğin Şehirleri ve Biyomimikri (Doğadan Esinlenen Tasarım) uzmanlık alanlarıdır. Birleşmiş Milletler de dâhil olmak üzere ulusal ve uluslararası alanda çok sayıda konferans, panel ve sempozyumda konuşmacı ve moderatör olarak yer aldı.
CHP Fatih İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı, Fatih Belediye Meclis Üyeliği yaptı. Fatih Belediyesi İmar Komisyonu ve Kültür Varlıklarını Koruma Komisyonlarında görev aldı. CHP İstanbul İl Merkezi'nde 'Gençlik Yeniden Yapılanma Toplantıları' düzenledi.
Engelliler için 'Turuncu Bayrak' önerisinin sahibidir. Ekolojik Kadın Köyü Projesi'nin mimarıdır; Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Platformu ve Umut (Sokak) Çocukları Derneği yönetim kurullarında görev aldı. Hayatta Kal Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Demokratik Dayanışma Derneği eski Genel Başkanı'dır. TMMOB Mimarlar Odası Genel Kurul Delegesi'dir. Genç Akademisyenler Hareketi Kurucusu ve Başkanı'dır. 2014 Yılı "En İyi Mimar" ödülünü almıştır.
İyi derecede İngilizce bilen Yedekci, iki çocuk annesidir.