24 HAZİRAN 2018 SEÇİM SONUÇLARI GEÇMİŞ SEÇİM SONUÇLARI www.takvim.com.tr

HASAN TURAN

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
HASAN TURAN
  • PARTİSİ : ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
  • BÖLGESİ : İSTANBUL 1. BÖLGE
  • SIRA NO. : 12
  • MESLEĞİ : YÖNETİCİ
ÖZGEÇMİŞİ

İlk, orta ve lise öğrenimini Giresun'da tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun oldu. Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi Anabilim Dalı, Yönetim ve Organizasyon alanında yüksek lisansını bitirdi. Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde İşletme Yüksek Lisans Programı tez aşamasındadır.
1986 yılından itibaren İstanbul'da reklam ve organizasyon üzerine ticari faaliyetini sürdürmektedir. Gençlik yıllarından itibaren; basın-yayın organları ve toplumsal sorumluluk organizasyonlarının çeşitli kademelerinde hizmet vermeye devam etmektedir. Ulusal çapta yayın yapan bir dijital yayın platformu ve bir derginin imtiyaz sahibidir.
Yerel ve ulusal STK'ların muhtelif kademelerinde çalışmalarını sürdürmektedir. Mazlum Der, İHH ve Deniz Yıldızı derneklerinin projelerinde aktif rol üstlenerek yurt içi ve yurtdışı yardım organizasyonlarında yer aldı.
İTO Basın Yayın Meslek Komitesi'nde görev yaptı. Halen Giresun Vakfı Yüksek İstişare Konseyi üyesidir.
Yedi bölgeyi kapsayan ve birçok STK'nın içinde yer aldığı Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcılığı ve "Bağcılar Sivil Toplum Kuruluşları Platformu" başkanlığı görevini sürdürmektedir.
Sporcu ve antrenör olarak 15 yıl uzakdoğu sporlarıyla ilgilenen Turan evli ve iki çocuk babasıdır.