Takvim

Bugünkü
Takvim
ABONE OL

Uzerli'nin ardından o da koronayı 'de yenecek: l kurtuluş Türkiye'de dedi

'in veliahtıyla evlenip 'ya yerleşen l, Almanya'da aşılanmanın çok yavaş ilerlemesi üzerine 'deki dostlarıyla irtibata geçti. Bahar aylarında gençlerin aşılanacağını öğrenen sosyetik güzel, Nisan'da eşi ve çocuklarıyla 'a geliyor.

Yollar aşılacak!

Türkiye, pandemiyle mücadelede bir başarı efsanesi yazmaya devam ediyor.

Salgınla mücadelede sağlık çalışanları ve hastanelerin gücünü tüm dünyaya gösteren ülkemiz, şimdi de Covid-19 aşısıyla 'kıskandıran ülke' konumuna geçti…

Devlet büyükleri ve sağlık çalışanları sayesinde dün saat 17.36 itibariyle Türkiye'de tam 9.180.103 kişiye aşı yapıldı.

   Türkiye, bu rakamla Almanya'dan Fransa'ya, Rusya'dan İtalya'ya kadar birçok ülkeyi geride bıraktı.

   ENDİŞELİ GÜNLER YAŞIYOR


   2012'de evlendiği Kont Charles Alexander von Faber-Castell ve iki çocuğuyla Almanya'da yaşayan Melisa Eliyeşil de bu durum üzerine harekete geçti.

     Dünyanın en güçlü ailelerinden birinin oğluyla evli olan sosyetik güzel, aşı sırasının aylar sonra kendilerine geleceği düşüncesiyle Türkiye'de aşı olmaya karar verdi.

     Eliyeşil, Almanya'da aşılanmanın çok yavaş ilerlenmesi üzerine Türkiye'deki dostlarıyla irtibata geçti.

     Sosyetik dostlarının aile büyüklerinin aşılandığını ve bahar aylarında gençlerin aşılanacağını öğrenen sosyetik güzel, Nisan'da eşi çocuklarıyla İstanbul'a gelme kararı aldı.

       MERYEM DE PANİĞE KAPILDI
       İki kızı ve sevgilisiyle Almanya'da yaşayan Meryem Uzerli'nin de "Belki aşı olabilirim" ümidiyle Türkiye'ye gelme planı yaptığı iddia ediliyor.

       ALMANYA'DA AŞILAMA YAVAŞ
       Şu ana dek yaklaşık 5 milyon doz aşı yapılan Almanya, tepkiler üzerine aşılama hızını artırma kararı almıştı. Merkel'in '21 Eylül'e kadar herkese aşı' sözünün ise yerine getirip getiremeyeceği merak konusu…