Bugünkü
Takvim
  • Saklambaç
  • 22.10.2019

mutfağı atv'yle uçacak! Ürün yerleştirilmesiyle Türk lezzetlerini...

atv’nin yurt dışında da çok izlenen dizileri, lezzetlerimizi dünyaya tanıtacak. mırranın; EDHO kahvesinin, Bir Zamanlar Çukurova ise şalgamın yıldızını tüm dünyada parlatacak.

Türk mutfağı atv'yle uçacak

Türk lezzetlerini yurt dışında tanıtarak turizme katkı sağlamayı hedefleyen Kültür ve Turizm Bakanlığı, bunun için dizilere ürün yerleştirmesi yapılmasını planladı. atv'nin dizileri de ürün yerleştirilmesiyle lezzetlerini dünyaya tanıtacak.


Çekimleri Adana'da yapılan Bir Zamanlar Çukurova'da artık bol bol yörenin lezzetlerine yer verilecek.

Hercai; geleneği olan acı kahveyi (Mırra); Bir Zamanlar Çukurova, kebabı, şalgam ve ciğer kebabı; Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Türk kahvesi ile çayı; Sen Anlat Karadeniz ise kuymak, pide ve mısır ekmeğini dünyaya tanıtacak.


Ebru Şahin'in oynadığı ve Mardin'de çekilen Hercai'de mırra tanıtılacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.