Bugünkü
Takvim
  • Saklambaç
  • 14.07.2019

Fiyatsız menü geleneği Ege'ye de sıçradı! İşletmeciler kanunen yasak olmasına rağmen mönü vermiyor

’un balıkçılarında başlayan fiyatsız mönü geleneği Ege’ye sıçradı. Uyanık işletmeciler, kanunen yasak olmasına rağmen müşterilerine mönü vermiyor.

Fiyatsız menü geleneği Ege'ye de sıçradı!
Birkaç yıl önce İstanbul'daki balık restoranlarında başlayan uyanıklık, şimdi de Ege ile Akdeniz'e sıçradı. Çeşme'den Bodrum'a Marmaris'ten Kaş'a kadar birçok tatil yerinde özellikle balıkçılara gittiğinizde fiyat listesi görmeniz neredeyse mümkün değil...

GECE SONU ŞOKU!...
Birçok uyanık işletmeci, müşteriye "Mönü yok" diyerek yiyecek ile içecek çeşitlerini garsonları aracılığıyla iletiyor. Yani mekana oturan müşteriler, neyin ne kadar olduğunu bilmeden yemek yerken gece sonunda gelen hesapla da şoka uğruyor.PARANIZI GERİ ALABİLİRSİNİZ
Tüketici kanununa göre. gıda ürünü satan işletmelerin girişinde fiyat listesinin bulunması zorunlu. Şikayet durumunda mekana ceza kestirtir, hem de paranızı geri alabilirsiniz.

DOĞAN SAVAŞ


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.