Bugünkü
Takvim
  • Saklambaç
  • 22.05.2019

Yunanlar yine kural bozmadı! Baklavadan sonra kokoreç...

Türk kültürüne özgü simgeleri kendine mal eden , kural bozmadı. ’nun gözde adası ’taki beach kulüpler ’i adaya çekmek için menüye kokoreci ekledi!

O 'Beach'im kurnazlık!

Her yaz Yunanistan'ın gözde adası Mikonos'a akın eden Beyaz Türkler, Komşu'daki uyanık esnafı harekete geçirdi. Geçtiğimiz yıllarda Kurban Bayramı'nda Türk leri adaya çekmek isteyen kurnaz işletmeciler, Mustafa Sandal'ı sahneye çıkarıp plajdaki müşterileri deveyle gezdirmişti. Bu sene ise Ada'daki Scorpios adlı mekan, 7-9 Haziran tarihleri arasında Türk tasavvufunun simgesi olan sema gösterisine ev sahipliği yapacak. Mekanda ayrıca Türk DJ Mercan Dede de sahne alacak. Her yaz baklava ve lahmacun gibi tatlarımızla turist avlayan adadaki bir diğer popüler mekan Nammos, Beyaz Türk atağını yine lezzetlerimizi araklayarak yaptı. Kazık fiyatlarıyla ünlü mekan, Türk mutfağının önde gelen lezzetlerinden kokoreci menüsüne ekledi.Geçen yaz beachler'inde kokorecin revaçta olduğunu gören Yunan esnafı yine taklitçilik yaptı. Bu arada mekanda bir masaya oturmanın bedeli 3 bin euro (20 bin lira) ile 20 bin euro'ya (135 bin lira) arasında.SOSYETENİN GÖZDE YERi!
, Eda Taşpınar ve Serdar Bilgili gibi sosyetiklerin uğrak adresi.
KOMŞU'DA TASAVVUF
'in de akın ettiği Scorpios adlı mekan, önümüzdeki ay DJ eşliğinde sema gösterisine ev sahipliği yapacak.Sema gösterisiGeçtiğimiz Kurban Bayramı'nda Nammos'ta turistler develerle gezdirilmişti.Nammos, menüsünde uzun süredir baklava yer alıyor.

kalan karakter 1000

ayhnkrblt ayhnkrblt

kendini Türk olarak lanse eden ancak, bu tür hizmet sektörünün koruma altına alınması konusundaki eylemlerde Türkiyenin değilde yunanistanın yanında yer alan bu ekonomi hainlerine bakış açımızı değiştirmemiz gerek. ve bu ülkenin kültür ve değerleri ile düşmanımız olan bir ülkede yeni bir sektör oluşturmak, kanımıza dokunmuyor değil hani.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.05.2019 08:59
vatandas vatandas

ne var ne yok patentlensin bu olaylarda olmaz ama ben yabanci tv de görmüstüm kokoreci yunanlarda yapiyor belki bizde Kadar yayilmis degilsede onlardada var cok yasli bi kadin tarifini göstermisti TV de.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.05.2019 08:17

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.