Bugünkü
Takvim
  • Saklambaç
  • 19.05.2019

Cannes’a damgası!

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 72. ’nde düzenledi. Sinema ve sanat camiasının ağırlandığı gecede konuklara Türk yemekleri ikram edildi. ’ın defilesi de beğeniyle izlendi.



D
ÜNYANIN en önemli film festivali olarak kabul edilen ve bu yıl 72'ncisi düzenlenen Cannes Film Festivali'nde, önceki gece Türk Günü Resepsiyonu düzenlendi. Görkemli gece, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un ev sahipliğinde gerçekleşti. Bakan Ersoy, Türkiye'nin film endüstrisi için ideal bir çekim merkezi olduğunu anlatmak amacıyla düzenlenen Türk Günü Resepsiyonu'nda yaptığı kısa konuşmada; uluslararası sinema sektörünün temsilcilerini, film çekimleri ve tatil için Türkiye'ye davet etti.

YÜZDE 30 KATKI DESTEĞİ
Ersoy ayrıca, yabancı yapımcılara Türkiye'de harcadıkları tutarın % 30'una kadar katkı sağlanacağını belirtti. Bu açıklamayla birlikte salonda alkış sesleri yükseldi. Gecenin etkinlikleri arasında yer alan, moda tasarımcısı Zeynep Kartal'ın sürdürülebilirlik temalı defilesi de beğeniyle izlendi...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.