Bugünkü
Takvim
  • Saklambaç
  • 10.09.2018

Tarihi alışveriş

Salma Hayek'in Fransız eşi François-Henri Pinault, bir müzayedede satışa sunulan 3 çinisine 2 milyon 200 bin sterlin ödedi

Tarihi alışveriş
Dünyaca ünlü oyuncu Salma Hayek'in Fransız eşi François- Henri Pinault, geçtiğimiz gün tarihi bir alışverişe imza attı. Babasının izinden giderek sıkı bir koleksiyoner olan Fransız milyarder, Christie's Müzayede Evi'nin düzenlediği bir açık artırmaya telefonla katıldı. Aralarında Gucci gibi birçok dünyaca ünlü markanın sahibi olan François-Henri Pinault, 1510 yılından kalma 3 adet İznik çinisi aldı. Fransız milyarder, iki antika tabak ve testi için toplam 2 milyon 200 bin pound yani yaklaşık 18 milyon TL ödedi.
SERVETİ 7 MİLYAR
Pinault, neredeyse haricindeki tüm lüks markaları bünyesinde barındıran perakende zinciri Kering'in sahibi. Ailesinin serveti ise 40 milyar dolar civarında.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.