Bugünkü
Takvim

Büyük heyecan

52. Uluslararası Yarışma Bölümü'nde yer alan 10 film belli oldu. Altın Portakal yarışında Hindistan'dan İsveç'e, Filistin'den Danimarka'ya uzanan yapımlar arasında 2 de Türk filmi var

  • Saklambaç
  • 11.11.2015
ABONE OL
Büyük heyecan
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen '52. Uluslararası Antalya Film Festivali'nin Uluslararası Yarışma' programı belli oldu. Dünyanın en saygın festivallerinden ödül sahibi olan yapımların Türkiye prömiyerlerini yapacakları bölümde, Türkiye'yi de 'Rüzgarın Hatıraları' ve 'Kalandar Soğuğu' filmleri temsil edecek. Uluslararası basında haklarında sıklıkla yazılar çıkan ve sinemaseverler arasında heyecan yaratan filmler, Türkiye'de ilk defa Antalya'da seyirci ile buluşacak. Enklava, Girls Lost, Masaan ve The Idol gibi dünyaca ünlü filmler de yarışmada yer alacak.

BÜYÜK ÖDÜL 50 BİN EURO

Bu yıl ilk kez 50 bin euro ile de ödüllendirilecek 'En Iyi Film'in yanı sıra 'En Iyi Yönetmen', 'En Iyi Senaryo', 'En Iyi Müzik', 'En Iyi Kadın Oyuncu' ve 'En Iyi Erkek Oyuncu' kategorilerinde de ödül dağıtılacak. Yarışmanın kazananları 6 Aralık 2015 Pazar akşamı yapılacak törenle belli olacak.


Yönetmenliğini Özcan Alper'in yaptığı 'Rüzgarın Hatıraları' ve Mustafa Kara'nın yönettiği 'Kalandar Soğuğu' filminin dışında Sırbistan-Almanya yapımı Enklava gibi birçok film de festivalde yarışacak.

kalan karakter 1000

gürcan gürcan

kim bunlar tanıyamadık

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.11.2015 06:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.