Bugünkü
Takvim

Sessiz'e Altın Palmiye

  • Saklambaç
  • 28.05.2012
ABONE OL
Sessiz'e Altın Palmiye
65. CANNES Film Festivali'nin kapanış töreni görkemli bir törenle yapıldı. Bu yıl Türkiye'yi temsil eden Rezan Yeşilbaş'ın 'Sessiz' adlı filmi, En İyi Kısa Film ödülünü kazandı. Yeşilbaş ödülü almak için sahneye çıktığında sözlerini "ödülü ülkemin sessiz ve yalnız bırakılmış bütün kadınlarına adıyorum" şeklinde bitirdi. Yönetmenin konuşması ayakta alkışlandı.

EN BÜYÜK ÖDÜL "AŞK"A
Belçim Bilgin ve Cem Bender'in başrollerinde olduğu, daha önce Akbank Kısa Film yarışmasında en iyi film ödülü de alan film, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Müdürlüğü'nün desteğiyle Diyarbakır'da çekildi. Filmde, 1984 yılında Diyarbakır'da tutuklu olan kocasına, cezaevi koşullarında yasak olmasına rağmen yeni bir çift ayakkabı götürmeye çalışan Zeynep'in hikayesi anlatılıyor. Festivalde en büyük ödül olan "Altın Palmiye", bu yıl Avusturyalı Michael Haneke'nin "Amour" (Aşk) isimli filmine
verildi.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.