Bugünkü
Takvim

Issız adam hala zirvede

Son 5 yıl içinde vizyona giren Türk filmleri hakkında medyada yer alan haber sayıları karşılaştırıldı! Zirvenin sahibi 2008 yapımı Issız Adam oldu

  • Saklambaç
  • 19.02.2011
ABONE OL
Issız adam hala zirvede
Türkiye'de sinema seyircisi sayısı özellikle son beş yıl içinde istikrarlı bir şekilde yükseldi. Medya Takip Şirketi Interpress bu filmlerin basındaki yansımalarını mercek altına aldı. Araştırmaya göre; son beş yılda vizyona giren yerli filmler içinde, 2008 yılında sinemalarda gösterilen Issız Adam, 3 bin 188 haberle ilk sırada yer aldı. Interpress'in listesinde ikinci sırada, "Recep İvedik 2" filmi 2 bin 306 haberle yer alırken, "Recep İvedik 3" ise hakkında çıkan bin 932 haberle üçüncü oldu. Sinemalarda gösterildiği dönemde yazılı basında çıkan haber sayılarına göre oluşan listenin dördüncü sırasında "Yahşi Batı" filmi bin 868 haberle yer aldı. "Güneşi Gördüm" bin 783 haberle 5. oldu.

ATA'YA İLGİ BÜYÜK
Aynı araştırmaya göre, ilk "Recep İvedik" filmi bin 622 haberle altıncı olurken, "A.R.O.G." bin 444 haberle 7. sırada. "Nefes - Vatan Sağolsun" hakkında çıkan bin 436 haberle sekizinci, "Eyvah Eyvah 2" bin 308 haberle dokuzuncu ve "Eyvah Eyvah" filmi de bin 137 haberle ilk ondaydı. Atatürk hakkındaki filmler Mustafa, Dersimiz Atatürk ve Veda da basında geniş yer buldu.

* Cemal Hünal ve Melis Birkan, Issız Adam ile büyük başarı yakaladı. Film hakkında 3 bin 188 kere haber yapıldı.

* Recep İvedik serisinin ikinci filmi basında geniş yer buldu. Şahan Gökbakar'ın eleştiri oklarının hedefi olan serisi, yaklaşık 6 bin kere haber oldu.

* Ata Demirer'in Eyvah Eyvah serisi, gişe başarısının yanı sıra medyadan da ilgi gördü.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.