Bugünkü
Takvim

Pratik bilgiler ile yaşamınızı kolaylaştırın

  • Saklambaç
  • 31.01.2011
ABONE OL
Pratik bilgiler ile yaşamınızı kolaylaştırın
Muz, buz dolabında değil oda sıcaklığında rüzgarsız bir yerde saklanır. Muzlar kabukları soyulduktan sonra hemen kararır. Limonla bunu önleyebilirsiniz.
Domates kabuğunun kolayca soyulabilesi için, kaynar suda bir dakika bekletin.
Dere otunu saklamak için temiz bir kağıt havluyla kapatacak şekilde sarın ve sonra naylon torbaya koyup, buzdolabına yerleştirin.
Filizlenmesinden korktuğunuz fakat hemen kullanmayacağınız birkaç baş sarımsağınız varsa bunları bir kavanoz içine koyun üstlerine bir miktar kaya tuzu örtün. Uzun bir süre filizlenmeden kalırlar.
Taze limonu kolay sıkılması ve bol su vermesi için üç dakika suda beklettikten sonra kullanın.
Marul ve kıvırcığın yıkanması çoğu zaman zor gelir. Elimizle koparttıktan sonra, sirkeli suda beş on dakika bekletip, sudan geçirirsek parazitlerden kolayca kurtuluruz.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.