Bugünkü
Takvim

Kışın balık tüketin

  • Saklambaç
  • 30.01.2011
ABONE OL
Kışın balık tüketin
Diyetisyen Elif Erdin Yıldız soğuk kış aylarında balık tüketmenin ve omega 3 kullanmanın faydalarından bahsetti. En iyi Omega 3 Kaynağının balıkta bulunduğunu belirten Yıldız; "Omega 3, vücut tarafından yapılamayan ve dışardan yiyeceklerle alınması gereken doymamış yağ asitlerine verilen addır. En iyi Omega kaynağı balıktır. Balıktaki yağ miktarı türüne bağlı olmakla birlikte, aynı balık için mevsimsel koşullar, suyun tuz oranı, beslenme özelliklerine bağlı olarak değişir. Bu nedenle balıkların yağ içeriği geniş bir aralıktadır. % 1-14 gibi orana sahip olduğunu ifade etti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.