Bugünkü
Takvim

Hokkabaz faturası

Hokkabazlık Cem Yılmaz'ın başına dert açtı. Filminde Edip Akbayram'ın Garip şarkısını izinsiz kullanan Yılmaz'a, Ozan Video tarafından dava açıldı

  • Saklambaç
  • 29.01.2011
ABONE OL
Hokkabaz faturası
Yeni şovunun biletleri karaborsaya düşen, TNT adlı televizyon kanalı ile yaptığı anlaşmayla servetine servet katan Cem Yılmaz, bu kez sert kayaya çarptı. Ünlü komedyenin 3 yıl önce piyasaya çıkan ve o dönemde 2 milyon izleyici ile izlenme rekorları kıran Hokkabaz isimli filminde Edip Akbayram'ın Garip isimli şarkısı kullanıldı. Yılmaz'ın bu müzik eseri için izin almadığı ortaya çıktı.

'PARAMIZI ÖDEMİYORLAR'
ŞARKININ bulunduğu albümün yapımcısı Ozan Video, yapımcı BKM ve Yılmaz'a dava açtı. Cem Yılmaz'ın bunu ilk defa yapmadığını belirten firma yetkilileri, ekledi: "İlk defasında Yılmaz'a 'Arsama girdin, binayı diktin, paramı öde' diye seslenmiştik. Şimdi aynı şeyi tekrar söylüyoruz; 'Arsamıza girdiler, binayı diktiler, ama paramızı ödemiyorlar."

iKiNCi KEZ YAPIYORLAR
Firma yetkilileri Yılmaz'ın fikri hak ihlalinin ilk defa olmadığını, A.R.O.G. isimli filmde de Ozan Video'ya ait "Kibar Gelin" isimli müzik eserini izinsiz kullandığı belirtti. Ozan Video, Kibar Gelin isimli şarkı için
Yılmaz'dan 10 bin lira tazminat almıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.